Vedci potvrdili, že technológia ActivePure dokáže zastaviť pleseň Candida auris

Pleseň Candida auris je huba, ktorá sa v súčasnosti rýchlo šíri v zdravotníckych zariadeniach v Spojených štátoch. Lekári a experti na verejné zdravie vo svojej správe konštatujú, že na to krajina nie je pripravená a je potrebné nad plesňou zlepšiť dohľad. Na túto smrteľnú, liekom odolnú pleseň sa však našlo riešenie, a tým je technológia ActivePure.

Táto kvasinka neexistovala pre medicínu do roku 2008. Candida auris spôsobuje ochorenie veľmi podobné chrípke, vysokú horúčku a zimnicu. Ak je imunitný systém oslabený a nedokáže infekciu poraziť, kvasinka sa šíri ďalej a môže priniesť ďalšie zdravotné problémy.

ActivePure opakovane demonštroval v laboratóriu a v reálnom svete, že jednostranne a trvalo likviduje druhy húb vo vzduchu a na povrchoch. Cielené testovanie na C. auris nezávislým laboratóriom tretej strany preukázalo 99,99% zníženie za 48 hodín na povrchoch. Test antimikrobiálnej aktivity a účinnosti vykonalo Microchem Laboratory.

CDC (Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb) označilo vzácnu, ale často smrteľnú hubu za vážnu hrozbu. Viac ako jedna tretina tých, ktorí sú infikovaní novým patogénom, neprežije, a preto je nevyhnutné prijať preventívne opatrenia. Pôvodne sa nákaza obmedzovala na New York a Chicago, keďže sa šíri v komunitách, už ju zaznamenali vo viac než polovici štátov v USA.

Joe Urso, generálny riaditeľ ActivePure Technologies. Zdroj: activepure.com

“Tradičné stratégie prevencie infekcií môžu byť narušené ľudskou chybou alebo re-kontamináciou, ku ktorej dochádza medzi upratovaním, čo ponecháva príležitosť pre infekcie. Na rozdiel od iných technológií, ako je UV, ActivePure možno použiť v obývaných priestoroch a funguje 24-7. Okrem toho je naša technológia automatizovaná. Mohla by potenciálne znížiť nároky na pracovnú silu,“ povedal Joe Urso, generálny riaditeľ ActivePure Technologies.

ZDROJE:

ActivePure Technology Found to Stop the Deadly Candida Auris

Po USA sa šíri pleseň Candida auris

pleseň candida auris

Ďalšie články