Čistý vzduch v interiéri s technológiou ActivePure

Počas pandémie Covid nám odborníci z oblasti zdravotníctva a bezpečnosti odporúčali chodiť na čerstvý vzduch a prechádzky. Taktiež zdôrazňovali výhody vonkajšieho ovzdušia. Dozvedeli sme sa o bezpečnosti zhromažďovania vonku a nebezpečenstvách zhromažďovania sa vo vnútri. Čo keby ste si ten istý mocný nástroj vytvorený matkou prírodou mohli priniesť do interiéru? S ActivePure je to možné.

ActivePure pomáha ľuďom priniesť čistotu vonkajšieho vzduchu dovnútra, pomocou technológie, ktorá zneškodňuje vírusy, baktérie, plesne a iné kontaminanty. Pandémia odhalila nedostatky v oblasti kvality vnútorného ovzdušia v takej miere, ako ešte žiadna iná. Vzhľadom na sezónu chrípku, RSV, opičie kiahne a ďalšie varianty Covidu ľudia začali dbať viac na kvalitu vnútorného ovzdušia.

Systémy na čistenie vzduchu ActivePure využívajú technológiu, ktorá umožňuje vnútornému vzduchu nepretržite zneškodňovať vírusy, baktérie, plesne a iné kontaminanty. Technológia ActivePure funguje prostredníctvom procesu nazývaného pokročilá fotokatalýza. “Počas pandémie CDC sa uprednostňoval vonkajší vzduch. Sú na to dva dôvody. Po prvé, prirodzene máte veľmi dynamickú atmosféru. A po druhé, vonkajší vzduch má tú výhodu, že fotolýza prebieha každý deň na slnečnom svetle. Hovorím svojim deťom, že je to to najlepšie, o čom ste kedy počuli,“ hovorí Amy Carenza, obchodná riaditeľka ActivePure.

Fotolýza je proces, pri ktorom UV svetlo zo slnka rozkladá molekuly, ako je H2O vo vzduchu okolo nás, čo vedie k vytvoreniu niečoho, čo sa nazýva reaktívne formy kyslíka. Vedec Dr. Paul Crutzen, ktorý získal Nobelovu cenu, nazval tieto molekuly‚ čističom atmosféry.

Zariadenie Aerus Mobile. Zdroj: archív ActivePure

ActivePure umožňuje rovnaký proces čistenia vonkajšieho vzduchu aj v interiéri. Využíva technológiu pôvodne vyvinutú v spolupráci s výskumom NASA na opätovné vytvorenie fotolýzy v interiéri. Umožňuje, aby sa okolitá vlhkosť vo vnútorných priestoroch premenila na rovnaké chemické druhy, aké sa nachádzajú vonku, ktoré potom môžu neutralizovať vírusové patogény, baktérie, huby, plesne, peľ a prchavé organické zlúčeniny. „Matka príroda navrhla niečo skvelé. Nepotrebovali sme zlepšovať to, čo príroda navrhla; len sme potrebovali prísť na to, ako to dostať dovnútra, a to sa nám aj podarilo.“

ActivePure Medical Guardian

Bolo vedecky dokázané, že ActivePure neutralizuje patogény, ktoré urýchľujú šírenie chorôb. Neutralizuje patogény nachádzajúce sa vo vzduchu a tiež na povrchoch. ActivePure Medical Guardian má certifikát FDA a je bezpečné ho používať v obývaných miestnostiach. „Bolo by to ako mať všetky bezpečnostné požiadavky a nástroje na stavbu lepších budov, ktoré by odolali hurikánom, a nerobiť to. Robíte to, pretože chcete zachraňovať ľudské životy. Keď ju máte, musíte použiť technológiu 21. storočia,“ hovorí Birx.

Vďaka najmenšej čističke vzduchu s použitím technológie ActivePure máme možnosť čistiť vzduch nie len vo vnútorných priestoroch nášho domova ale aj v aute alebo v hoteloch. Aerus Mobile vám umožňuje vziať si ActivePure technológiu so sebou úplne všade. Od teraz môžete mať čistý a bezpečný vzduch stále so sebou, bez baktérií, vírusov, patogénov alebo pachov. Viaceré nastavenia vám umožňujú prispôsobiť a optimalizovať jeho použitie, od auta, hotelovej izby, malej kancelárie až po karavan.

Zdroje:

Air Quality with ActivePure Technology

Ďalšie články